Цветан Соколов пред мач 150 за Трентино През седмицата Трентино постигна важен успех в Шампионската лига, след като победи с 3:1 като гост белгийския Нолико и взе ценен аванс по пътя си към четвъртфиналите. Равена пък изигра мача от 12-и кръг срещу Каза (Модена) едва в четвъртък, като отстъпи с 1:3. Шампионите на Италия ще се опитат да запишат първи домакински успех през 2014 след неочакваната загуба от Калцедония (Верона) преди десетина дни. Основният реализатор на тима Цветан Соколов ще изиграе своя 150-ти мач с фланелката на Трентино.

В Пала Тренто ще се завърнат в неделния следобед либерото Андреа Бари, който има 339 мача с екипа на шампионите (рекорд за Трентино), както и генералният мениджър Джузепе Кормио. Гостите отново ще бъдат без треньора си Марко Бонита край страничната линия, защото специалистът изтърпява наказание от два мача. Българският младежки национал Жани Желязков ще бъде в групата на тима, но ще чака своя шанс от резервната скамейка.

През първия полусезон Трентино не срещна особени проблеми и победи с 3:0 в Равена.