Голов трилър между Германея и Велбъжд от равенството не печели никой Германея Сапарева баня и Велбъжд Кюстендил сътвориха истински голов трилър, завършвайки наравно 3:3, но от тава не спечели никой от тях, дори домакините вече са сериозно застрашени от изпадане. Двубоят в Сапарева баня предложи много емоции на зрителите, като и двата отбора играха открит футбол и създадоха редица положения. Резултата откри още в 6-та минута Виктор Анастасов с удар от около 30 метра заварил неподготвен вратаря на Германея Евгини Спасов. В 16-та и 19та минути домакините пропуснаха да отбележат, но все пак в 36-та минута Чечев изравни. Радоста на домакините трая само 2 минути, защото в 38-та гостите отново поведоха, чрез Чавдаров, завършил перфектна контра на Петров и Йовчев. В 42-та минута вратаря на Германея Спасов и централния бранител Томов свършиха голяма глупост и след рикошет в тялото на Миро Петров резултата вече стана 1:3. 74-та минута бе преломна в двубоя, тогава Робертино Атанасов изравни и секунда по-късно провокира вратаря на гостите да го удари за което Кирилов получи червен картон. С човек повече домакините осъществиха сериозен натиск и в 80-та минута Боби Кралев вкара чудесен гол с глава изравнявайки резултата. В самият край отбора на Германея имаше претенции и за неотсъдена дузпа.