Децата на „Марек“ с първа загуба на световното клубно първенство в Гьотеборг от норвежци с 4-ма национали (СНИМКИ) Децата на "Марек" очаквано записаха първа загуба в днешната втора среща от своята група. Дупничани отстъпиха 1:7 на абсолютния фаворит "Фелхамар" от Норвегия. Както е известно, "Марек" играе с едва 4-ма, които са родени 1999-а година, която е възрастовата група, докато всички останали са с по година, две или повече по-малки. Норвежците, в чийто редици играха 4-ма от националния отбор на тази страна в тази възраст превъзхождаха ръстово и физически нашите, а не е тайна, че при подрастващите това оказва сериозно влияние. Норвежците вкараха 4 гола през първата част и добавиха още 3 след почивката. Най-красивият гол обаче бе на българите, като след прехвърлящ удар от близо 30 метра, Симеон П. препарира стража на съперника. Отлични изяви в рамката на вратата имаше вратарят Любо Стоянов, който спаси няколко чисти гола.