Мачът с Норвегия ще запомним с поредната „изцепка“ на Любо Пенев 90- та минута Любослав Пенев беше свален на земята от съперников футболист. Куриозният момент се разигра в края на евроквалификацията в Осло, където националите ни загубиха с 1:2 от Норвегия. В опит да спре излизащата в тъч топка Стефан Мариус Йохансен се хвърли на шпагат, подкосявайки Пенев. Наставникът на България беше съборен от играча на домакините, след което настана суматоха на терена, прехвърчаха искри и двата отбора се счепкаха. В крайна сметка Йохансен получи жълт картон от съдията Олегарио Бенкуеренса, а Пенев се размина без контузия. „Всичко е наред, въпреки че съм убеден, че норвежкия състезател нарочно направи това. Аз обаче усетих и се дръпнах после го натиснах отгоре“ заяви по този повод  Любослав Пенев. Българският селекционер не скри задоволството си от това, че по някакъв начин е победител от тази куриозна случка. Само преди няколко дни Пенев влезе в световния спортен обмен и с други реплики. Както е известно, по време на срещата България – Хърватия първо имаше бой между привърженици в сектор "Б", а минута по-късно започнаха да летят бомбички, димки и факли между български и хърватски фенове. Двубоят дори бе прекъснат за няколко минути докато положението се успокои и димът се вдигне. След мача Любослав Пенев отсече: "Това не е библиотека… Димки, факли, всичко е ОК.. Аз такава публика обичам, която подкрепя бурно и сърцато..". Това не се хареса на чужди медии, които скочиха на Любо Пенев. Някой го обвиняват, че по този начин подтиква феновете да предизвикват още по-сериозни безредици.