Дупничанинът Кирил Котев и юношите на България победиха Дания на старта на евроквалификацията в София Юношите на България дадоха гейм на Дания на старта на евроквалификацията в София Волейболистите от националния отбор на България за юноши, в чиито редици е дупничанина Кирил Котев, тръгнаха с победа на квалификацията за Европейско първенство, която започна в София. Момчетата на селекционера Драган Иванов дадоха гейм и обърнаха връстниците си от Дания с 3:1 (23:25, 25:23, 25:11, 25:17) в първия си мач от турнира в Група "F", игран снощи пред около 250 зрители в столичната зала "Христо Ботев". Днес  младите български "лъвчета" ще излязат за втората си среща на турнира срещу отбора на Словения, който по-рано днес отстъпи на Португалия с 1:3 гейма. Мачът е отново от 18,30 часа в зала "Христо Ботев", а преди това от 16,00 часа е двубоят между португалците и датчаните. Младите български волейболисти започнаха много плахо срещата, като допуснаха датчаните да диктуват играта, които взеха първия гейм с 25:23. Ключът към победата дойде във втората част, когато българските "лъвчета" успяха да направят обрат от 20:23 до 25:23. Това като че ли пречупи момчетата от Дания и в следащия гейм България поведе бързо с 9:1, за да го спечели с разгромното 25:11. В последната четвърта част българските волейболисти продължиха със силната си игра и дръпнаха с 6:1, след което довършиха безпроблемно гейма с 25:17, а с това спечелиха и мача с 3:1. Най-полезни за българския тим станаха Радослав Парапунов (2 блока, 3 аса и 43% ефективност в атака) и Стефан Иванов (1 блок, 2 аса, 61% ефективност в атака, 58% позитивно и 54% перфектно посрещане) съответно с 24 и 23 точки за победата. За тима на Дания Оскар Мьолгаард завърши с 16 точки. БЪЛГАРИЯ – ДАНИЯ 3:1 (23:25, 25:23, 25:11, 25:17) БЪЛГАРИЯ: Георги Димитров, Радослав Парапунов 24, Стефан Иванов 23, Ивайло Иванов 3, Димитър Узунов 2, Алекс Грозданов 3 – Кирил Котев-либеро (Ивайло Калев 1, Николай Манчев 2, Цветелин Цветанов 6) Старши-треньор: Драган Иванов ДАНИЯ: Андерс Алс 1, Расмус Микелсонс 9, Оскар Мьолгаард 16, Николай Хьорт 5, Каспер Петерсен 12, Симон Андерсен 6 – Матиас Петерсен-либеро (Тобиас Шяер, Мартин Хюлер) Старши-треньор: Томас Бертелсен. източник: Спортал