Марек Юнион-Ивкони разпиля КВК Габрово само за 65 минути. Пирин победи Добруджа Марек Юнион-Ивкони победи като домакин КВК Габрово с 3:0 (25:17, 25:16, 25:16 ) в мач от тринадесетия кръг на Суперлигата, игран в спортната зала на град Сливница. С този успех у дома волейболистите на Марек записаха нови три точки в актива си, като взеха десета победа в шампионата. Дупничани са на второ място във временното класиране, с една загуба и 25 точки, като са с един мач по-малко, поради отложена среща. КВК Габрово пък записа дванадесета загуба до сега, като с една победа и 5 точки е на осмо място в таблицата. Мачът бе сравнително спокоен, като домакините нямаха особени проблеми за чистата победа. Разликата в класите бе очевидна, като домакините започнаха ударно с разлика още в първия гейм. Във втората част габровци се опитаха да бъдат равностойни, като поддържаха единоборство до 10:10. Впоследствие дупничани отново взеха инициативата и затвориха и този гейм с разлика. В третата част те отново натрупаха аванс още от началото и успяха да постигнат чиста победа за 65 минути игра. Източник : bgvolleyball.com