БРАВООО!!!Тайбрек в луд мач реши титлата!Марек Юнион-Ивкони е шампион на България След три поредни години на върха Марек Юнион-Ивкони отново стана шампион на България. В решителен пети мач игран днес в зала Добротица в Добрич, Марек спечели с 3:2 /23:25) – (25:22) – (25:16)/23:25/9:15/. Това бе поредният луд, луд мач за дупничани. Марек поведе с 1:0 гейма, но след това момчетата на старши треньора Найден Найденов не издържаха и допуснаха обрат, като резултата стана 2:1 за Добруджа. В 4-ят гейм Марек поведе с 21:17 точки, но допусна изравняване 21:21. В решителните минути на тази част нервите на дупничани се оказаха по-здрави и те победиха с 25:23. В тайбрека дупничани водени от капитана си Гьорги Гьоргиев поведоха с 5:2, а след това със 7:2. Полетата бяха разменени при 8:4, а публиката на домакините хвърли какво ли не по игралното поле. Добруджа успя да намали 6:8 и се върна в мача. Марек обаче поведе с 10:8, а след това и 14:9, след което Станислав Величков реализира шампионската точка.